درب های سردخانه

درب های سردخانه با توجه به شرایط دمایی و ظرفیت سردخانه در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شوند.برای شرایط دمایی سردخانه بالای صفر معمولا از درب های به ضخامت ۷سانتی متر و ۱۰ سانتی متر استفاده می شود. برای سردخانه های با ظرفیت کم معمولا از درب های لولایی استفاده می شود ولی در سردخانه های با ظرفیت بالا به علت تردد لیفتراک و حجم بارگیری بالا و تردد بسته های حجیم درب های ریلی کاربرد دارد.از نکات مهم درب های سردخانه زیر صفر، تعبیه المنت در درب سردخانه برای جلوگیری از یخ زدگی درب است.متا سفانه در اکثر سردخانه ها از گارد حفاظت برای درب ها استفاده نمی شود که باعث صدمه دیدن درب ها می‌شود.یکی از مهمترین مراحل طراحی سردخانه، انتخاب درب با توجه به ‌نوع سردخانه است. در حقیقت درب‌ها، عامل تاثیرگذاری بر میزان مصرف انرژی سردخانه به‌طریق تبادل هوا به‌دلیل ارتباط آن با محیط بیرون هستند. تعداد باز‌ و بسته شدن درب به‌ خاطر افزایش نفوذ هوای خارج به‌ داخل سردخانه، باعث کارکرد بیشتر سیستم تبرید سردخانه شده و می‌تواند مصرف انرژی را تا ۵۰ درصد افزایش دهد، درنتیجه به‌کار بردن درب سردخانه استاندارد و مناسب تاثیر زیادی روی کارکرد بهتر سردخانه دارد.
انواع درب سردخانه ای
– درب سردخانه ای لولایی درب سردخانه ریلی یا کشویی – درب سردخانه ریلی کنترل اتمسفر
درب سردخانه ای لولایی
درب سردخانه ای لولایی به دلیل مکانیزم ساده‌ای که دارد از گذشته تا کنون به عنوان پرکاربردترین درب‌ های سردخانه شناخته می‌شود. سادگی مکانیزم، قیمت پایین و درنتیجه کاهش هزینه احداث سردخانه، عمر بالا و راحتی در استفاده و نصب، از مزایای درب سردخانه لولایی می‌باشد.درب لولایی با توجه به اتلاف حرارتی بالایی که در هنگام باز و بسته شدن ایجاد می‌کند بیشتر برای سردخانه‌هایی مناسب است که رفت و آمد در آنها کم باشد.همچنین با توجه به اینکه تکیه‌گاه این درب‌ها در یک سمت آن قرار دارد، در ابعاد بزرگ نمی توان از این نوع درب سردخانه ای استفاده نمود. زیرا با بزرگ شدن درب فشار زیادی به لولاها آمده و همچنین فضای زیادی برای باز و بسته شدن درب مورد نیاز خواهد بود.
درب سردخانه ای ریلی یا کشویی
درب سردخانه ریلی یا کشویی برای باز و بست شدن مکرر مناسب است. علت این امر اتلاف کم و تبادل هوای پایین هنگام باز و بست درب سردخانه ای کشویی است. در سردخانه‌های بزرگ درب‌های کشویی از نوع موتوردار هستند که باعث افزایش سرعت باز و بسته شدن و رفع نیاز به نیروی دست برای باز و بست می‌‌شود.همچنین درب‌های کشویی به فضای کمتری جهت باز و بسته شدن نیاز دارند و برای اجرا در ابعاد بزرگ بسیار مناسب هستند.
درب سردخانه ای ریلی کنترل اتمسفر
درب سردخانه کنترل اتمسفر برای سردخانه‌هایی مناسب است که در آنها میوه‌ها و سبزیجات خاص و حساس به اکسیژن نگهداری می‌شود. به این مفهوم که این نوع درب‌ها جلوی نفوذ هوای خارج به داخل را می‌گیرند تا درصد اکسیژن هوای داخل سردخانه بالا نرفته و به این طریق عمر مواد غذایی افزایش یابد. این نوع درب‌ها با توجه به حساسیتی که دارند معمولا از نوع کشویی ساخته می‌شوند.
المنت حرارتی دور درب
نکته‌ مهم دیگر وجود المنت حرارتی پیرامون درب است. به‌خصوص برای کاربرد‌های زیر صفر بالا نگه‌داشتن دمای درب مقداری بیشتر از نقطه‌ی شبنم به‌منظور جلوگیری از تقطیر آب و یخ زدن درب و درنتیجه آن خرابی درب، ضروری می‌باشد. این المنت بر روی درب‌های لولایی و کشویی و کنترل اتمسفر قابل نصب است.
مشخصات فنی درب ها:
• چهارچوب درب از استیل 304 با ضخامت یک میلیمتر
• فریم درب از آلومینیوم آندونایز شده
• عایق فوم پلی یورتان با دانسیته 40 kg/m 3
• گسگت مخصوص و مقاوم در برابر سرما
• سطوح یکنواخت و صاف درب که از تجمع آلودگی جلوگیری می کند.
• المنت حرارتی دور درب جهت سردخانه های زیر صفر برای جلوگیری از یخ زدگی
• مجهز به قفل سویچی با حالت ایمنی از داخل بازشو، یراق آلات طرح ایتالیا
• پوشش درب از ورق رنگی سفید پیش رنگ شده که در صورت درخواست مشتری قابل تولید با ورق استیل 304 با ضخامت 0/5 میلیمتر می باشد.
• قابلیت نصب درب لولائی نفر رو در جهت کاهش استهلاک درب کشوئی
• قابلیت تولید با دریچه بازدید
• نصب آسان و راحت

درب لولایی

درب ریلی

پروژه ها

Create your account