عایق فوم تزریقی پلی یورتان

 

تزریق پلی یورتان چگونه انجام می شود؟

تزریق پلی یورتان در محل عایق بندی مورد نظر انجام می شود. اجزاء به طور مستقیم در محل مخلوط می شوند و مخلوط از طریق یک سری حفره به محیط ساختمان تزریق می شود. با گسترش فوم در حین تزریق عایق بندی ساختمان سفت و بادوام می شود.

ویژگی ‌های عایق فوم پلی یورتان تزریقی

عایق حرارتی

فوم پلی یورتان به دلیل ساختار سلولی گازی شکل، مانع از هدایت حرارت به بیرون می شود.  از این رو پلی یورتان تزریقی یک عایق حرارتی مطلوب به شمار می آید.

عایق صوتی

با تزریق فوم تزریقی پلی یورتان کم غلظت و باز کردن فوم ها آلودگی صوتی کاهش می یابد. ضریب جذب این عایق برابر با مقدار α = ۰٫۵  می باشد، بنابراین استفاده از آن یک راه حل عالی در برابر سر و صداهای زیاد اطراف است.

فوم تزریقی پلی یورتان

عایق ضد آب و رطوبت

عایق فوم تزریقی پلی یورتان یکی از بهترین مواد برای نفوذ ناپذیری آب است. علاوه بر آن، این عایق به عنوان یک غشای تنظیم کننده رطوبت عمل می کند و در عین حال ضد آب و بخار نیز می باشد. درجه نفوذ پذیری می تواند با افزایش تراکم فوم و محتوای آن کاهش یابد، بنابراین با شرایط آب و هوایی هر منطقه سازگار می شود.

آتش سوزی

پلی یورتان در همه‌ی شرایط از جمله آتش سوزی ایمن است، چرا که با استفاده از تکنولوژی Synthesia ساخته شده است. از سوی دیگر این عایق تنها یکی از عناصر سازنده ساختمان است به این معنی که آتش سوزی به مصالح سازنده و مواد کاربردی دیگر نیز بستگی دارد.

سلامت

با توجه به خواص هیروترمال، تزریق پلی یورتان مطابق با الزامات و قوانین تضمین کیفیت هوای داخل ساختمان می باشد. یکی دیگر از مزایای بزرگ این عایق در مقایسه با دیگر عایق ها مانند پشم، این است که تزریق پلی یورتان الیاف را آزاد نمی کند و از این رو برای جوندگان، حشرات و دیگر موجودات زنده جذاب نیست.

پایداری

استفاده از عایق فوم تزریقی پولی یورتان باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها می شود و از زباله های آن می توان در ساخت پانل های متراکم استفاده کرد. علاوه بر این سیستم های پلی یورتان CFCs و HCFCs آزاد نمی کنند بنابراین استفاده از آنها برای محیط زیست بسیار مناسب است.

مقاومت مکانیکی

عایق فوم تزریقی پلی اورتان دارای مقاومت بالا در برابر بسیاری از مواد شیمیایی است که در ساخت آن بیشتر از اسیدهای معدنی قوی و حلال استفاده می شود. این عایق همچنین در برابر فعالیت کپک ها نیز مقاوم است و باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود، چرا که بی بو است و  از پوسیدگی حتی در محیط های صنعتی  نیز جلوگیری می کند.

فوم تزریقی پلی یورتان

چسبندگی

چسبندگی یکی از مزایای رقابتی اصلی تزریق پلی یورتان در مقایسه با دیگر مواد عایقی مانند پشم است که می تواند در ساختمان های مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به خواص فیزیکی آن، فوم پلی یورتان به طور کامل با سطح پوشانده شده سازگار است. این فوم همچنین یک لایه عایق مداوم، پیوسته، محکم است که به طور کامل و بدون نیاز به عناصر کمکی به دیواره های ساختمان می چسبد.

کاربرد

عایق فوم تزریقی پلی یورتان در همه‌ی نواحی حتی در مناطق با دسترسی دشوار نیز قابل استفاده است. این عایق همچنین در تعمیر و نوسازی ساختمان نیز استفاده می شود. شایع ترین استفاده از فوم  پلی یورتان در شکاف های ایجاد شده در نماهای خارجی و تعمیر عایق آنها است.

Create your account