ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل محصولی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی تولید شده است. از لحاظ کارایی و کاربرد های فراوانی که دارد جای گزین مناسبی برای مصالح سنتی و قدیمی است، ساندویچ پانل سقفی ویژگی های مناسب و کارامد تری نسبت به مصالح اجری ، سیمانی دارد که از جمله انها می توان گفت که هزینه های ساخت و ساز را بسیار کاهش می دهد نصب و اجرای ان بسیار سریع است .
ساندویچ پانل سقفی به منظور استفاده در سقف پروژه های گوناگون طراحی شده است که در سطح بالایی ساختمان ها قرار می گیرد ساندویچ پانل سقفی از دو لایه آلومینیوم و یک لایه فوم میانی تشکیل شده است که هنگام بارش های فصلی لایه فوم میانی ساندویچ پانل نقش عایق صدا را ایفا می کند و از وارد شدن صدای بارش باران به داخل ساختمان جلوگیری می نماید. البته لازم به ذکر است فوم میانی علاوه بر عایق صدا خاصیت های دیگری دارد که از جمله این خواص می توانیم به ضد اسید بودن و ضد آتش بودن اشاره کنیم که در حال حاضر ساندویچ پانل نسوز و ساندویچ پانل ضد اسید نیز با استفاده از این نوع فوم ها به بازار آمده است.

مشخصات فیزیکی ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی نسبت به ساندویچ پانل دیواری از گام های بلند تری برخوردار هستند و یکی از دلایلی که باعث شده است طراحی ساندویچ پانل های سقفی به این گونه باشد مسئله درگیر بودن سقف با بارش های فصلی می باشد. فیزیک این ساندویچ پانل های سقفی و شیب ملایمی که هنگام نصب ساندویچ پانل ایجاد می کنند باعث هدایت آب به سمت پایین ساختمان و یا سوله می گردد. البته لازم به ذکر است در کنار ساندویچ پانل سقفی از متریال دیگری به نام فلاشینگ استفاده می گردد که لبه ی ساندویچ پانل سقفی نصب می شود به عنوان آبرو دور تا دور ساختمان از فلاشینگ آبرو مورد استفاده قرار می گیرد.

می دانیم که ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که هر کدام خاصیت فیزیکی مربوط به خود را داراست که در اینجا به ساندویچ پانل سقفی اشاره خواهیم کرد.

ساندویچ پانل سقفی با ورق رنگی
ساندویچ پانل سقفی با ورق رنگی

کاربرد های ساندویچ پانل سقفی

-استفاده ازساندویچ پانل سقفی درپوشش سوله هاوانبار ها

-استفاده از  پانل  سقفی  در کانکس ها

-پوشش سقف های سالن های ورزشی

-پوشش سقف های مرغداری ها و سیلوها

-ساندویچ پانل مخصوص سردخانه،سوله های صنعتی،ویلا های پیش ساخته

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی

مواد تشکیل دهنده ی فوم میانی پانل که به هسته ی ساندویچ پانل معروف است

از فوم پلی یورتان ، پلی استایرن ، پشم سنگ و پشم شیشه است

بیشترین کاربرد را فوم پلی یورتان دارد که به دلیل ضد حریق بودن ان است

و فولادی که در این محصول به کار می رود فلز اهن است که با روی پوشانده شده است

در اصطلاح به ان ورق های گالوانیزه می گویند که این فولاد اهن جای گزین قلع شده است.

ورق الومینیوم ، ورق الوزینک و همچنین ورق گالوانیزه ورق هایی هستند

که در ساندویچ پانل سقفی به کار می رود خاصیت مهمی که این ورق ها دارند

ضد زنگ بودن و مقاوم در برابر خوردگی است.

Create your account